Hubert

Gonciarz

Wybór zespołu muzycznego na wesele

Wybór zespołu muzycznego na wesele

Hubert Gonciarz
Jestem przekonany, że wybór dobrego zespołu to gwarantowana świetna zabawa do białego rana.

Warto zatem odpowiednio wcześnie zadbać o jego zarezerwowanie – dobre zespoły są po prostu rozchwytywane.

Jak znaleźć dobry zespół? Odpowiedzi jest kilka.

Zacznijmy od zespołów, które mieliśmy okazję słyszeć na żywo na weselach, na których byliśmy osobiście. Jeśli dobrze bawiliśmy się wtedy, to jest duża szansa, że sytuacja się powtórzy. Jeśli nie dane nam było słyszeć zespołu na miarę naszych oczekiwań spytajmy o radę znajomych. Polecony zespół zapewne posiada jakieś nagrania demonstracyjne – mogą one pomóc w pierwszej selekcji. Można się jednak domyślać, że takie nagrania są odpowiednio „dopieszczone”. Warto więc zapytać o to, gdzie grają w najbliższych terminach i po prostu pojechać na miejsce i chwilę posłuchać.

Kolejnym źródłem wiedzy o zespołach są fora internetowe. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że częściej wypowiadają się na nich osoby, które były niezadowolone, niż te zadowolone. Liczba osób niezadowolonych też może być jednak jakąś wskazówką.

Możemy także zapytać podmiotów, które pomagają nam w organizacji wesela: sala weselna, fotograf, cukiernia, ksiądz proboszcz 🙂 – jest duża szansa, że znają jakiś dobry zespół.

Na co zwracać uwagę wybierając zespół?

Jest kilka ważnych spraw: czy grają muzykę, przy której chcecie się bawić? czy grają na żywo (kilka wskazówek jak poznać, czy zespół gra na żywo przedstawia Sylwek tutaj), jak często robią przerwy? jak długie „sety” grają? Do której godziny grają?

Polecam gorąco, aby tematu wyboru zespołu na Wasze wesele nie zostawiać na ostatnią chwilę.

Alternatywą dla zespołu weselnego jest DJ – o zaletach takiego rozwiązania już wkrótce.

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców