Hubert

Gonciarz

Wodzirej – zbędny wydatek czy niezbędny element?

Wodzirej – zbędny wydatek czy niezbędny element?

Hubert Gonciarz
To pytanie zaczęło pojawiać się, mam wrażenie, stosunkowo niedawno. Wcześniej mieliśmy dość długi okres, gdy zawód wodzireja był nieco zapomniany, a jeśli miał jakieś skojarzenia, to raczej nie były one zbyt pozytywne – ot, taki kwiatek do kożucha.
Dziś sytuacja zmieniła się radykalnie.

Jest wielu wodzirejów, którzy oferują atrakcyjną, skrojoną na miarę, profesjonalną obsługę wesela. W związku z tym, coraz więcej osób w ten, czy inny sposób spotyka się z takim rozwiązaniem, wie, że taka propozycja istnieje i zastanawia się, jakie korzyści ze sobą niesie. Ci, którzy byli na weselu prowadzonym przez wodzireja mają znacznie mniej wątpliwości co do sensowności takiej opcji :).

Program jaki realizuje wodzirej jest po prostu atrakcyjny – współgra z klimatem zabawy a jednocześnie jest skoncentrowany na najważniejszym – czyli na Młodej Parze, i właśnie Młodych stawia w centrum uwagi a nie siebie samego.

Zbędny wydatek?

Można spotkać się z opinią: „Jeśli jest dobry zespół, to wodzirej nie jest potrzebny”

Byłem na takich weselach, na których zespół rzeczywiście „dawał radę”. Jednak obecność wodzireja bardzo wyraźnie uzupełnia ofertę zespołu. Czynny udział w prowadzonych zabawach, mobilność i elastyczność, wchodzenie w bezpośredni kontakt z gośćmi – a więc tworzenie bardziej przyjaznej, rodzinnej atmosfery, to podstawowe atuty wodzireja.

Niezbędny element?

I kolejna opinia: „Jeśli jest kiepski zespół, to wodzirej jest niezastąpiony.”

Pomijam fakt, że chyba nikt świadomie nie zdecydowałby się na kiepski zespół, nawet mając do dyspozycji genialnego wodzireja. W pewnym sensie mogę zgodzić się z tym zdaniem z jednym zastrzeżeniem: mamy prawo spodziewać się po wodzireju cudów, ale te także mają swoje granice 🙂

Dobry wodzirej jest na wagę złota, choć trzeba dodać, że nawet najlepszy wodzirej nie da rady „zrobić” wesela, gdy wszystkie inne elementy zawiodą.

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców