Hubert

Gonciarz

Te stresujące oczepiny

Te stresujące oczepiny

Hubert Gonciarz
W czasie przedweselnych przygotowań nadchodzi taki moment, w którym dociera do Was, że na Waszym weselu odbędą się oczepiny. I jest to, zdaje się, jedno z najbardziej stresujących odkryć 🙂

W ciągu kilku chwil przywołujecie z pamięci wszystkie niekomfortowe sytuacje związane z dziwnymi zabawami, w których mieliście przyjemność uczestniczyć lub które zdarzyło Wam się obserwować.

Spróbujmy więc jakoś odczarować te oczepiny. Po pierwsze należy powiedzieć , że istnieje wiele świetnych zabaw oczepinowych, które nie bazują na podtekstach erotycznych i do przeprowadzenia których nie będzie potrzebny alkohol.

Po drugie, warto oczepiny oprzeć na sprawdzonym schemacie: na początku podziękowanie Rodzicom (opcjonalnie z tańcem), gdzieś w środku wybór nowej Młodej Pary, ewentualnie zbieranie na wózek, (które z powodzeniem można zastąpić inną zabawą), oraz na końcu – tort. W taki schemat można wpleść kilka konkursów oraz innych ciekawych zabaw. Ten scenariusz bardzo dobrze się sprawdza – mamy sekwencję elementów związanych z naszą weselną tradycją, urozmaiconą oryginalnymi pomysłami. Jest to oczywiście tylko jedna z możliwych opcji, a ostatnie zdanie zawsze należy do Młodych.

Po trzecie, długość oczepin ma również duże znaczenie – uważam, że nie warto planować oczepin dłuższych niż 1 godzina. Optimum to ok. 45 minut. Pora jest już późna i po takim czasie goście zaczną się nużyć i odchodzić do swoich stolików.

Myślę, że po tym wstępie pojawiła się w Was iskierka nadziei, że jest szansa na niebanalne oczepiny.

W następnym wpisie kilka przykładów wyjątkowych oczepinowych zabaw.

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców