Hubert

Gonciarz

Te stresujące oczepiny. Cz. 2

Te stresujące oczepiny. Cz. 2

Hubert Gonciarz
Dziś o dwóch bardzo ciekawych zabawach, które osobiście bardzo lubię, a które z powodzeniem możemy wykorzystać na oczepinach.

Pierwsza z nich była pośrednio wspomniana w poprzednim wpisie i można ją stosować jako zamiennik „zbierania na wózek”. Zabawa ma nazwę „Taniec dobrych rad”:

Wokół Panny Młodej tworzy się koło z wszystkich obecnych na sali mężczyzn, wokół Pana Młodego koło z wszystkich kobiet. Następnie kolejne osoby z kółka proszą Młodych do tańca (tzw. odbijany). W trakcie tańca składają im rady na dobre małżeństwo. Na koniec tańca Młodzi dzielą się z gośćmi radami jakie usłyszeli.

Jest to ciekawa propozycja zarówno dla tych, którzy czekają na taki moment, w którym mogą zatańczyć odbijanego z Młodymi, jak i dla samych Młodych którzy z jakiegoś powodu czują się skrępowani zbieraniem pieniędzy od Gości,

Druga zabawa to bardzo żywiołowy konkurs. Może w nim wziąć udział dowolna liczba par. Dziewczyny mają za zadanie napompować balona i przywiązać go do kostki swojego partnera. Na sygnał wodzireja, w rytm szybkiej muzyki wszyscy panowie próbują nawzajem zbić sobie wspomniane balony. Jeśli przez dłuższą chwilę się to nie udaje, wtedy do pomocy wkraczają panie. Ostatnia para z ocalonym balonem zostaje zwycięzcą konkursu. To bardzo przyjemne do oglądania zawody – dużo ruchu, w trakcie zabawy tworzą się koalicje, osaczeni panowie bronią się do upadłego 🙂

Ciąg dalszy nastąpi…

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców