Maciej

Krysa

Słów kilka o zasadach

Słów kilka o zasadach

Maciej Krysa
Z organizacją imprezy wiążą się zawsze pewne pragnienia i oczekiwania. To naturalne, że zapraszając ludzi, na których nam zależy chcemy by czuli się dobrze, a tym samym chcemy się pokazać z dobrej strony. Jeśli prowadzenie tej imprezy przekazujemy w obce ręce, to delegujemy jednocześnie sporą część odpowiedzialności za jej powodzenie.
Co nie zmienia faktu, że głównym odpowiedzialnym pozostaje w dalszym ciągu organizator (bo to w końcu on zatrudnił takiego a nie innego prowadzącego). Ten aspekt chyba zawsze jest powodem niepewności, obawy, a może nawet stresu. Dobrze jest więc na tyle dobrze poznać przyszłego prowadzącego, by ten stres zminimalizować, a najlepiej doprowadzić do pewności co do wartości jakimi ów się kieruje.

Chcąc wyjść na przeciw takiej potrzebie przyjęliśmy w Grupie Double Wings zestaw zasad, będących swego rodzaju wyznacznikiem naszego podejścia do tego co robimy. Wynikają one wprost z przekonania że tak jest po prostu dobrze – dla organizatorów, dla gości, dla imprezy w ogóle. Nie są to jakieś niezwykłe rzeczy, (osobiście traktuję je jako coś naturalnego i oczywistego), ale mam wrażenie że ich nazwanie i wypowiedzenie pomaga zbudować pewien pomost zaufania. A więc do rzeczy.

Co robimy:

1. Zachowujemy lojalność oraz dyskrecję wobec organizatora i uczestników imprezy

Mamy świadomość tego, że jesteśmy kimś więcej niż tylko wykonawcą zlecenia, wiemy też jak dużego zaufania wymaga oddanie sterów prowadzenia imprezy. Ważny jest dla nas nie tylko sam przebieg imprezy, ale wszystko to co wokół niej, na płaszczyźnie relacji, się buduje. Zachowujemy więc dla siebie to co w zaufaniu zostało nam powierzone, jednocześnie mając na względzie troskę o dobre imię organizatora.

2. Realizujemy ustalony przez organizatora scenariusz

Dobry scenariusz to nawet więcej niż połowa sukcesu imprezy. Ustalony w porozumieniu z organizatorem i zaakceptowany przez niego plan pozwala czuć się bezpiecznie i mieć pewność co do kolejnych punktów programu. Jest swego rodzaju umową której dotrzymujemy. Chociaż…

3. Jesteśmy elastyczni i otwarci na zmiany

…zdarza się że spontaniczność uczestników i naturalny rozwój zabawy krzyżują poczynione wcześniej plany. Jesteśmy zawsze czujni, otwarci i gotowi na zmiany, nie boimy się modyfikować scenariusz by dopasować go do zmieniającej się sytuacji.

4. Kreatywnie i z pasją podchodzimy do podejmowanych inicjatyw

Każda impreza jest dla nas indywidualnym i niepowtarzalnym wyzwaniem. Chętnie wsłuchujemy się w pomysły i zamierzenia organizatorów, podpowiadamy możliwe rozwiązania, w zależności od potrzeby przedstawiamy gotowe sprawdzone scenariusze lub tworzymy je wspólnie zupełnie od zera.

5. Szanujemy wolność i niepowtarzalność uczestników imprezy

Chcemy by goście dobrze się bawili i robimy wszystko by stworzyć do tego jak najbardziej sprzyjające warunki. Rozumiemy też że ilu ludzi tyle sposobów i pomysłów na to by dobrą zabawę sobie zapewnić. Staramy się więc zawsze dopasować środki przekazu do charakteru odbiorców, pozostawiając im wolność i swobodę odpowiedzi na nasze działania.

6. Wykorzystujemy nieprzewidziane sytuacje na korzyść organizatora i uczestników imprezy

Na każdej imprezie jest mnóstwo rzeczy które mogą pójść nie po naszej myśli. Można na takie sytuacje zareagować nerwami i stresem, można do nich podejść z obojętnością, można też potraktować je jako wyzwanie i postarać się wydobyć z nich jak najwięcej korzyści. To ostatnie podejście jest nam zdecydowanie najbliższe.

7. Gramy do „ostatniego gwizdka”

Dobra impreza powinna mieć dramaturgię niczym dobry film. I nawet jeśli kulminacyjnych momentów nie zostawiamy na koniec, to napięcie budujemy do ostatnich minut, aż do ostatniego, finałowego tańca. A częstokroć jeszcze dłużej.

Czego nie robimy:

1. Nie przeszkadzamy w zabawie

Zachęcamy, prowokujemy, animujemy, podgrzewamy atmosferę, rozkręcamy koło zamachowe zabawy, a gdy już się kręci usuwamy się i pozwalamy mu obracać się własnym rytmem i tempem.

2. Nikogo nie ośmieszamy

Chcemy by każdy uczestnik zabawy mógł z radością ją wspominać, chętnie do niej wracać myślami, z entuzjazmem o niej opowiadać. Dlatego odnosimy się z szacunkiem do każdego.

3. Nie upijamy gości

Częste toasty to najprostszy sposób do osiągnięcia celu jakim jest… szybki koniec imprezy. Wolimy opierać zabawę na autentycznych, szczerych, świadomych i kontrolowanych reakcjach.

4. Nie organizujemy zabaw o podtekście erotycznym

Tego rodzaju zabawy są po prostu żenujące i niesmaczne.

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców
Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców