Maciej

Krysa

Przedstawienie gości na weselu

Przedstawienie gości na weselu

Maciej Krysa
Oficjalne i publiczne przedstawienie sobie gości jest fajnym elementem pomagającym przełamać lody i rozluźnić atmosferę na początku wesela. Jeśli byłeś kiedyś na jakimś weselu to pewnie spotkałeś się z jakąś formą takiej inicjatywy.

W najprostszym przypadku przedstawiającym jest Wodzirej lub inna osoba prowadząca imprezę a przedstawienie ma formę pytań, typu “czy są na sali rodzice pary młodej?”, “czy jest rodzina Pana Młodego?”, itp. Ten podstawowy wariant ogranicza się zazwyczaj do najważniejszych osób (najbliższa rodzina) lub grup gości (przyjaciele, znajomi ze studiów, itp). Chcę Ci dziś zaproponować pójście kilka kroków dalej.

Jak?

Przede wszystkim – przejmij inicjatywę. To Ty, jako Pan lub Pani Młoda, jesteś gospodarzem przyjęcia, a więc najbardziej odpowiednią osobą do tego by przedstawić sobie nawzajem nieznane dotąd osoby. Poproś Wodzireja by podczas pierwszego posiłku zrobił krótkie wprowadzenie zapowiadające co się będzie działo, a następnie przekazał mikrofon Wam, byście osobiście przeprowadzili prezentację. A możecie to zrobić na różne sposoby:

 • stojąc przy swoim stoliku lub chodząc pomiędzy gośćmi
 • przedstawiając każdego gościa z osobna lub łącząc ich w większe grupy (np. wujek Staszek z rodziną, koledzy z podstawówki)
 • przedstawiać gości w kolejności tak jak siedzą przy stołach lub innej (np. najpierw rodzina Młodego, potem Młodej)
 • mówić z pamięci lub posiłkować się kartką
 • wymieniać po prostu imiona lub przy wybranych osobach przytoczyć pewne dodatkowe istotne informacje (dlaczego ta osoba jest dla Was istotna) lub ciekawe (krótkie) anegdotki

Po co?

Na jakąkolwiek formę ostatecznie się nie zdecydujecie, efekt i tak będzie pozytywny i fajniejszy niż gdyby robiła to wynajęta osoba. Dlaczego? Powodów i korzyści z takiego podejścia jest kilka:

 1. Dajecie się poznać jako prawdziwi gospodarze wesela – ci, dla których goście się zjawili i wokół których koncentrują się wydarzenia
 2. Pokazujecie każdemu z osobna że jest dla Was ważny, oczekiwany, a jego obecność jest Wam miła
 3. Dajecie gościom możliwość zobaczenia kto jest kim, poznania, przynajmniej pobieżnie, nieznanych dotąd osób
 4. Wprowadzacie przyjazną, rodzinną, luźną atmosferę
 5. Wprowadzacie już na starcie element zaskoczenia, zwiastujący kolejne niebanalne wydarzenia
 6. Ułatwiacie gościom integrację

Zachęcam Cię do odwagi. Sprostanie takiemu zadaniu może czasem wymagać przełamania własnych obaw czy tremy, ale naprawdę warto.

Więcej ciekawych pomysłów i weselnych inspiracji znajdziesz w bezpłatnym kursie emailowym “Niebanalne Pomysły na Wesele” prowadzonym przez Wodzirejów Double Wings.

Maciek Krysa – Wodzirej

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców