Hubert

Gonciarz

Lista utworów

Lista utworów

Hubert Gonciarz
Podczas rozmów z Młodymi często sugeruję, że im więcej Młodej Pary w centrum uwagi, im więcej ich pomysłów, akcentów, które będą się kojarzyć z nimi – tym lepiej dla ich wesela.

Jedną z rzeczy, która bardzo dobrze wpisuje się w powyższe, jest lista utworów do zagrania na weselu. Z pewnością macie piosenki, które wywołują w Was żwawsze bicie serca – być może jest to piosenka, przy której się poznaliście, tańczyliście pierwszy raz, albo uwielbiacie stroić do niej głupie miny – każdy powód jest dobry, bo jest Wasz!

Z drugiej strony być może są takie piosenki, o których wiecie, że uwielbiają je Wasi Rodzice lub Dziadkowie. Być może na ich ślubie ktoś zagrał na skrzypcach „All you need is love” Beatlesów, może są fanami Abby lub Presleya, albo nie wyobrażają sobie wesela bez „Tanga Milonga”?

Uwielbiacie muzykę etniczną? Afrykańską, azjatycką, bałkańską? Na pewno znajdzie się miejsce i dla niej – jeśli nie w czasie zabawy na parkiecie, to może podczas posiłków.

Wasza paczka znajomych uwielbia wspólnie bawić się przy AC/DC? A może wolicie klubowe granie? O ile taki typ muzyki nie zdominuje nam całego wieczoru, to jej zagranie od czasu do czasu z pewnością wyjdzie na dobre zabawie weselnej.

Powodów do zagrania tych piosenek jest tak dużo, jak dużo jest chwil w Waszym życiu związanych z nimi. Warto gromadzić takie wspomnienia i warto się dzielić nimi ze swoimi bliskimi w szczególnych momentach swojego życia.

Zawsze jednak wspominam o jednym – podczas całej nocy gramy średnio około 100 piosenek do tańca stąd moja propozycja, aby Wasza lista piosenek do zabawy składała się mniej więcej z 15-20 utworów. To pozostawi nam bezpieczny margines do reagowania na bieżąco na to, co dzieje się na parkiecie.

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców