Maciej

Krysa

Konkurs wiedzy o Parze Młodej

Konkurs wiedzy o Parze Młodej

Maciej Krysa
Konkurs wiedzy o Parze Młodej to pomysł na absolutnie oryginalną i niepowtarzalną zabawę weselną. Dokładne zasady 29i formuła konkursu mogą przybierać różne formy, ale kluczowe jest to, że to sami Młodzi układają konkursowe pytania. To jest ten warunek który gwarantuje że zabawa będzie nie do powtórzenia w innych okolicznościach oraz że goście będą z zainteresowaniem uczestniczyć lub obserwować jej przebieg.

Spróbujcie wymyślić 10-15 pytań dotyczących Was – Waszych upodobań, przyzwyczajeń, wspólnego spędzania czasu, okoliczności poznania się, zaręczyn, wspólnych wycieczek, obejrzanych filmów. Mogą też dotyczyć Waszego dzieciństwa, Waszych rodzin, dziecięcych przygód i ulubionych zabaw. Pytania mogą być otwarte lub mieć charakter testowy (z kilkoma możliwymi odpowiedziami). Dobrze gdyby poziom trudności pytań był zróżnicowany (jeśli na każde pytanie bez trudu będzie można udzielić odpowiedzi to zabawa pozbawiona będzie dreszczyku emocji). Jeśli wśród gości będą osoby nie znające lub słabo znające język polski, zadbajcie o przygotowanie pytań w odpowiednich językach.

Jeśli chodzi o sposób i czas przeprowadzenia konkursu to możliwości jest wiele. Może być to zabawa drużynowa – drużyny mogą być dwie (np. panie kontra panowie, rodzina na rodzinę) lub więcej (sposób wyboru drużyn może sam w sobie stanowić ciekawą atrakcję). Przy takiej opcji dobrze sprawdzają się pytania testowe – po odczytaniu kolejnych pytań i krótkim czasie na zastanowienia każda drużyna na dany znak (w jednym momencie) podnosi kartkę z oznaczeniem odpowiedzi (A, B lub C). Za prawidłową odpowiedź przyznawane są punkty, zwycięża drużyna z największą liczbą punktów.

Inna możliwość to konkurs indywidualny. Jeśli chętnych do zabawy jest dużo to można poprosić ich o ustawienie się w kółku, a w jego środku ustawić krzesło. Po odczytaniu kolejnych pytań osoba chcąca udzielić odpowiedzi siada biegnie do środka i siada na krześle. Odpowiadać może tylko ten kto siedzi na krześle. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik dostaje od razu upominek.

To tylko kilka propozycji, możliwości zorganizowania takiej zabawy jest oczywiście dużo więcej. Zastanówcie się, porozmawiajcie ze swoim Wodzirejem i wybierzcie formułę która najbardziej będzie Wam odpowiadać. Tak czy inaczej ufam że będzie to świetna zabawa, tak dla Was jak i dla Waszych gości.

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców