Maciej

Krysa

Gwarancja udanego wesela

Gwarancja udanego wesela

Maciej Krysa

Jeśli organizujesz wesele to pewnie szukasz ekipy która da Ci pewność, że impreza będzie udana. Lepiej żebyś wiedział od razu: żaden odpowiedzialny wodzirej takiej gwarancji nie jest w stanie zaoferować. Nawet jeśli udałoby się określić obiektywne kryteria powodzenia wesela, to zbyt dużo kwestii jest niezależnych od prowadzącego, aby móc zapewnić Cię że po zakończonej imprezie będziesz odczuwał satysfakcję.

Pierwszą odpowiedzią która zazwyczaj pojawia się gdy pytam narzeczonych czego oczekują po swoim weselu jest “chcielibyśmy by goście dobrze się bawili”. Czy jest to wystarczające kryterium oceny jakości wesela? Jak to ocenić, mając na uwadze że:

– Ilu uczestników tyle oczekiwań – każdy z gości może mieć odmienne wyobrażenia o fajnym weselu

– Powyższe stwierdzenie dotyczy w szczególności osób zaangażowanych w przygotowanie wesela (Młodzi, rodzice, najbliższa rodzina)

– Ilu uczestników tyle nastrojów – każdy z gości może mieć tego dnia gorszy dzień, głowę zaprzątniętą innymi sprawami, bieżącymi kłopotami, co znacznie może utrudnić pełne zaangażowanie się w zabawę

– Ilu uczestników tyle upodobań – jeden lubi bawić się tylko przy disco polo, inny nie jest w stanie znieść tego gatunku…

I wreszcie:

– Każdy jest wolny – nie jesteśmy w stanie (i nie chcemy) zmuszać nikogo do czegokolwiek, w szczególności do “bawienia się dobrze”

No nie da się, po prostu nie da się dać gwarancji udanego wesela, i z niej się wywiązać 🙂 Słabo to wygląda, co? To chyba nie warto inwestować w dobrą ekipę prowadzącą, skoro i tak to wszystko może się nie udać? A może jednak jest coś, na co chociaż w pewnym stopniu ma wpływ Wodzirej, albo my sami?

Jeśli Cię to zaintrygowało to zostawiam Cię na jakiś czas z tymi pytaniami. Niebawem postaram się podrzucić kilka myśli które pozwolą być może spojrzeć z optymizmem na zbliżające się Twoje wesele 🙂

z pozdrowieniami dla Narzeczonych!

Maciek Krysa

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców