Sylwester

Laskowski

Czym się kierować w wyborze wodzireja na swoje wesele?

Czym się kierować w wyborze wodzireja na swoje wesele?

Sylwester Laskowski
Pierwsza odpowiedź wydaje się samoczynnie narzucać – ceną.

Wiemy jednak, że w zakupie czegokolwiek cena ma dla nas znaczenie jedynie o tyle, o ile jest ona dla nas kłopotliwa. Zwykle (choć nie zawsze) oznacza to, że jest ona zbyt wysoka.

Gdy nas na coś nie stać, lub gdy uważamy, że cena jest wygórowana, wówczas  ona właśnie staje się rozstrzygającym kryterium wyboru, prowadzącym nas wprost do rezygnacji z tego, co ma taką zbyt wysoką (dla nas lub naszym zdaniem) cenę.

Jeśli jednak tylko nas stać, lub znajdujemy w sobie motywację do tego, by sprawić, że będzie nas stać oraz nie mamy poczucia, że „przepłacamy” – cena odgrywa rolę drugorzędną. Na pierwszy plan wychodzą wówczas kryteria jakościowe oraz to, jak dużo korzyści będziemy mieli z zakupu.

Tym samym przechodzimy do pytania o „jakościowe” kryteria wyboru wodzireja. Krótko mówiąc co to znaczy, że dany wodzirej jest dobry? Jakie powinien posiadać cechy i umiejętności, by go za takiego uznać?

Motywacja postawienia takiego pytania przez Ciebie – osobę, która się przygotowuje do organizacji swojego wesela – jest inna niż moja, nie mniej nie widzę powodów, by odpowiedzi nie miały być zbieżne.

I Ty i ja – choć z innych powodów – szukamy dobrych wodzirejów. Ty, bo chcesz jednego z nich zaangażować na swoje wesele. Ja, bo chcę, by współtworzył ze mną markę Double Wings (taka już dola Snajperów ;).

Poniżej więc podaję Ci te cechy i umiejętności, które w swych poszukiwaniach uważam za najbardziej istotne. Być może i w Twoich poszukiwaniach okażą się przydatne:

 1. Osobowość
  1. Szacunek i autorytet
  2. Odwaga i zdecydowanie
  3. Życzliwość wobec ludzi
  4. Dobra prezencja
  5. Gust i wyczucie sytuacji
  6. Pomysłowość i poczucie humoru
 2. Umiejętności artystyczne
  1. Umiejętności taneczne
  2. Umiejętność śpiewania
  3. Sztuka słowa i komunikatywność
  4. Sztuka aranżacji odpowiedniego kontekstu
  5. Dobry warsztat
  6. Silne zaplecze

Gdyby interesowało Cię to, dlaczego uważam te cechy i umiejętności za ważne, jak je rozumiem oraz kiedy i w jakich okolicznościach się przydają to zerknij proszę do ebooka: Snajperzy, czyli rzecz o wodzirejach »

Gdybyś też chciał skorzystać z owoców mojej „selekcjonerskiej” pracy, to zapraszam Cię do kontaktu. Napisz lub zadzwoń podam Ci kontakt do fajnego wodzireja. 🙂

No i zapraszam do udziału w kursie: Niebanalne Pomysły na Wesele ».

Z pozdrowieniami!

– Sylwek, Wodzirej Double Wings

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców