Hubert

Gonciarz

Cudownych Rodziców mam

Cudownych Rodziców mam

Hubert Gonciarz
Podziękowania dla Rodziców stały się nieodłączną częścią każdego wesela. Najczęściej składane po oczepinach, rzadziej na początku wesela. To piękna chwila, w której dziękujemy im za trud jaki włożyli w nasze wychowanie, za miłość i opiekę jaką nas obdarzyli.

Zazwyczaj na chwilę podziękowań wybieramy “Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby to była inna piosenka.

Na pewno Rodzice posiadają swoje ulubione utwory, być może z czasów ich młodości, piosenki, które wiążą się z dobrymi wspomnieniami. Zapytajmy ich o to, a z uzyskanych utworów możemy przygotować specjalne dedykacje, lub po prostu zmiksować i połączyć w jedną całość.

Warto dobrze przygotować się do podziękowań. Jak zauważył Sylwek Laskowski w swoim e-booku:

“Coraz bardziej nabieram przekonania, że rodzicom należny jest przede wszystkim szacunek i wdzięczność. Uczą mnie tego własne dzieci. Uczą mnie po przez swoje oczekiwania i potrzeby, oraz trud jaki muszę włożyć, by wyjść im na przeciw. Uczą mnie poprzez czas, którego poświęcenia oczekują. Uczą poprzez domaganie się rezygnacji z wielu pociągających mnie spraw i aktywności na rzecz jednej prostej sprawy: poświęcenia im uwagi.

W rodzicielstwo wpisane jest coś ze śmierci, z umierania, z rezygnacji z siebie, a więc bólu i trudu.

Dlatego rodzicom należy się szacunek i wdzięczność.”

(zaczerpnięte z e-booka “Jak przekonać rodziców do nietypowych rozwiązań na weselu?”)

Zróbmy więc wszystko, co w naszej mocy, by Rodzice w tej szczególnej chwili bardzo mocno odczuli naszą wdzięczność, by poczuli, jak są dla nas ważni i kochani.

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców