Hubert

Gonciarz

Chusta Klanzy – część praktyczna

Chusta Klanzy – część praktyczna

Hubert Gonciarz
W poprzednim wpisie było trochę niezbędnej teorii, dziś czas na praktykę!

A skupimy się na tym, jak za pomocą chusty wyczarować klimat zabawy dla najmłodszych i dla tych trochę starszych 🙂

Na weselu znajdziemy na pewno kilkanaście dorosłych, silnych i chętnych do zabawy osób – i to będzie warunek konieczny do przeprowadzenia proponowanych zabaw – pomoc w trzymaniu chusty przez osoby dorosłe.

No to zaczynamy. Na rozgrzewkę – “Spadochron”

Na dany znak wszyscy jednocześnie podnoszą chustę jak najwyżej, następnie puszczają uchwyty i mają za zadanie przebiec pod chustą na przeciwległy koniec przed jej opadnięciem.

A na ochłodzenie “Klimatyzacja”

Przydatna przede wszystkim w upalne letnie dni :). Wszyscy jednocześnie, energicznie podnoszą i opuszczają chustę tak by cała poruszała się w górę i w dół. Powstaje dzięki temu silny strumień powietrza. Dzieciaki zapraszamy pod chustę – tam jest prawdziwa wichura!

Przyspieszamy. “Młynek”

Z włączoną “Klimatyzacją” zaczynamy obracać się w wyznaczonym kierunku. Oczywiście stopniowo przyspieszamy – istne szaleństwo!

“Karuzela”

Chustę rozciągamy na podłodze. Na nią zapraszamy dzieciaki – w takiej liczbie, żebyśmy je mogli podnieść. Dzieci siadają lub kładą się, a my – naciągając chustę podnosimy je do góry. Zaczynamy poruszać się po obwodzie koła. Dzieciaki mogą spróbować wstać i na chuście zrobić kilka kroków – wszystko pod czujnym okiem dorosłych!

Pamiętajcie, że po zabawie chustę wraz z dziećmi bardzo ostrożnie opuszczamy, aby uniknąć gwałtownego zetknięcia z podłogą 🙂

I dwie zabawy wymagające większej precyzji:

“Meksykańska fala”

Poruszamy chustą w ten sposób, żeby utworzyć meksykańską falę. Gdy już nam się uda – spróbujmy zmienić kierunek fali.

“Bilard”

Na podniesionej, naciągniętej chuście kładziemy piłeczkę. Pierwszym zadaniem trzymających chustę jest sprawienie, by piłeczka wpadła do otworu w środku chusty. Drugie zadanie – należy tak manewrować, by piłeczka poruszała się po okręgu i ani nie wpadła do otworu, ani nie wypadła poza chustę. Trzecie zadanie – podrzucamy piłeczkę w taki sposób, by nie spadła z chusty.

I na koniec “Wojna”

Kilkoro dzieci znajduje się na podniesionej i naciągniętej chuście. Reszta dzieci stoi wokół niej. Na chuście leżą kolorowe piłeczki (jak najwięcej). Zadaniem dzieci na chuście jest zrzucenie wszystkich piłeczek, a zadaniem pozostałych dzieci jest wrzucenie ich wszystkich z powrotem. Trzymający chustę mogą pomagać wybranej grupie. To będzie prawdziwa wojna!

To tylko mała próbka możliwości chusty Klanzy – mam nadzieję, że już tych kilka zabaw zaostrzyło Wasz apetyt na nią!

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców