Maciej

Krysa

Bajkowy Bal Karnawałowy w szkole Strumienie

Bajkowy Bal Karnawałowy w szkole Strumienie

Maciej Krysa
Tego dnia aula szkoły Strumienie w Józefowie wypełniona była po brzegi. Miejsc siedzących brakowało, a i o stojące było trudno. “Legenda o Smoku Wawelskim” wystawiana przez Teatr Biedronka (składający się z rodziców dzieci uczęszczających do tej szkoły) wzbudziła naprawdę duże zainteresowanie.
Największą atrakcją był oczywiście tytułowy smok – z czerwonymi ślepiami, wielkimi zębami, złowrogo rycząc na mieszkańców Grodu Kraka wprowadził chyba wszystkich w zachwyt, a najmłodszych siedzących pod sceną widzów z pewnością w przerażenie.

Spektakl zakończył się owacjami na stojąco – w pełni zasłużonymi, zważywszy na ogrom pracy włożony w jego przygotowanie (zaangażowani rodzice niejedną noc zarwali). W pełni uzasadnione i zasłużone był więc wieczorne zwieńczenie tych trudów.

Pamiętacie scenę ze Shreka w której bajkowe postacie wygnane przez Farquada z królestwa zjawiają się przed domem sympatycznego ogra? Przypominacie sobie jego zdziwienie na widok bajkowej ferajny? Podobnie czułem się widząc schodzących się uczestników wieczornego balu. Widok kilkudziesięciu par, dorosłych ludzi, pomysłowo przebranych za najróżniejszych bohaterów należy do zaskakujących. Polonez tańczony przez te wszystkie “dość nietypowe stwory” jest doznaniem niezapomnianym!

Niemałą rolę do odegrania w trakcie imprezy miał również wspomniany wyżej smok, a właściwie jego przebranie. Odbywał się mianowicie castng na nowych aktorów teatru Biedronka, a jednym z zadań było wykonanie szeregu czynności w tym właśnie stroju. Warto zaznaczyć że strój był dwuosobowy (smok ma wszak cztery nogi), a więc wykonanie nawet tak prostej rzeczy jak przejście z jednego miejsca w inne wymagało od pary śmiałków sporej koordynacji. Zwycięzcy poradzili sobie tak dobrze, że z powodzeniem mogliby na przyszłorocznym balu wystąpić w tymże przebraniu 😉 Bez wątpienia wygraliby konkurs na najlepszy bajkowy strój, który i tej nocy wzbudził wiele emocji (mimo braku skomplikowanego systemu komputerowego, komisja miała pewne problemy z liczeniem głosów).

Konkursów było jeszcze kilka, oficjalnych zwycięzców kilkoro. Ale prawdziwymi zwycięzcami byli ci wszyscy którzy tej nocy poczuli się choć przez chwilę dziećmi. Ci którzy zechcieli zostawić na moment swoje poważne dorosłe sprawy i w karnawałowo ostatkowym czasie pozwolić sobie na odrobinę nieskrępowanej, dziecięcej radości. Takie chwile wszystkim nam są bardzo potrzebne 🙂

Z baśniowym pozdrowieniem dla Strumieniowców!
Maciek Krysa

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców

Niebanalne Wesele

Kurs internetowy dla Nowożeńców